Терапевтичне відділення

Терапевтичне відділення – найстаріше відділення лікарні – нині розгорнуто на 40 ліжок. Свого часу його очолювали: заслужений лікар Машинська Л.Д; лікарка вищої категорії Брун А.А; з 1994 року очолює заслужений лікар України лікар вищої категорії – Невойт Марина Миколаївна.

У лікувальному процесі приймають участь – лікар терапевт вищої категорії Сомко Оксана Вікторівна та лікар терапевт Шевченко Марина Олегівна.

Проводиться госпіталізація хворих міста Полтави та Полтавської області в ургентному та плановому порядку, цілодобово. Також, можлива госпіталізація та лікування іногородніх хворих.

У відділенні здійснюються діагностика, лікування та профілактика захворювань терапевтичного профілю.

Проходять курс лікування хворі:

  • із захворюваннями серця та судин: стенокарією, порушенням серцевого ритму та провідності, запальними захворюваннями серцевого м’яза, хронічною серцевою недостатністью, артеріальною гіпертензією, кардіоміопатією.
  • із захворюваннями органів дихання (бронхіт, пневмонія, бронхіальна астма, бронхоектатична хвороба).
  • із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, у тому числі виразковою хворобою шлунка та цибулини 12-палої кишки, після лікування у хірургічному відділенні;
  • із захворюваннями сечовидільної системи у тому числі із хронічною нирковою неостаточністю.
  • З хронічним ревматизмом та захворюваннями опорно-рухового апарату;
  • Діагностика та підбір схем лікування хворих на артеріальну гіпертензію.
  • Лікування та реабілітація хворих з постковідним синдромом.

Завдяки оснащенню лікарні сучасною діагностичною апаратурою у відділенні застосовують нові технології діагностики та лікування захворювань терапевтичного профілю.

На базі відділення працює навчально-практичний центр біофотоніки та валеології кафедри “Внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів» (професор Потяженко М. М., доцент Невойт Г.В.), що визначає функціональний стан організму людини шляхом застосування нових наукоємних технологій, а саме:

  • короткий запис варіабельності серцевого риму – досліження енергетичної складової роботи серця та визначення адаптаційного резерву організму;
  • моніторування складу тіла:

– виявлення передожиріння, прихованого вісцерального ожиріння;

– новітнього предиктору  НІЗ

– відсоткового вмісту м’язів.

  • Аналіз емісії фотонів – дослідження клітинного рівня стану метаболізму

У терапевтичному відділенні працюють досвідчені лікарі, середній та молодший медичний персонал. Розгорнуто 10 палат (працюють палати підвищеного комфорту), маніпуляційний та процедурний кабінети. У 2007 році здійснено капітальний ремонт